Исторически факт за Чунцин, който никой не предполага

Исторически факт за Чунцин, който никой не предполага

Исторически факт за Чунцин, който никой не предполага

Blog Article

Отишли да извикат и Маша. – Дядо, бабо, – казала Маша, – пуснете ме в гората с приятелките! Дядото и бабата отговорили: – Иди, […]

А для комфортного перемещения городских жителей в Чунцине построили несколько таких эскалаторов.

Короткая и относительно мягкая зима и жаркое, с высокой влажностью воздуха лето. С октября до апреля повышенная влажность воздуха является причиной частых густых туманов, что дало городу прозвище «Столица туманов» (кит. упр. 雾都, палл. Уду).

Действието в нея се развива в наши дни, на брега на Дунава, който по думите на писателя продължава старателно да отмерва човешките времена.

Еротични вицове, шеги, смешки, бисери, обяви и още много други. За контакти

Казват, че народите са като децата — не обичат да им се чете морал, а искат да стигнат до истините, развличайки се. Казват още, че ако сатирата е хирургическият нож, то хуморът е „сладкият мехлем“ за раната.

После авиакатастрофы на юге КНР разкази Чунцин сообщения о механической неисправности другого самолета еще больше взволновали китайцев.

Вчера ме зема и ме остави да скита, ще си каже тя, и ето… Тъжната история, която песента разправяше, отнесе ума му в тяхното село.

След малко светна огън. Бухнаха игриви пламъци. В тяхната слаба светлина, която се поглъщаше от околния мрак, се мярнаха хора.

Все права защищены. Полное или частичное копирование материалов сайта без согласования с редакцией запрещено.

Сборникът бяга от определенията "антология" или "най-добрите български разкази", но със сигурност предлага литературни постижения, превърнали се в ярък портрет на периода, в който са създадени. Някои от тях вече живеят свой собствен живот на голям екран, други завладяха социалните мрежи, трети са оставили ярка следа и на международната литературна сцена.

Баснята е много известна и утвърдилите се в жанра. Автори като Езоп и Жан дьо Лафонтен имат нейни версии със заглавия „Гарван и лисица“ и „Лисицата и гарванът“. Затова тя е и от по-добре познатите творби на Елин Пелин.

Две деца събирали гъби в гората. Изведнъж гледат – дупка! А в дупката – страшен звяр с горящи очи. Изплашили се децата, хукнали да бягат, даже кошниците си хвърлили.

Такъв, който да не се страхува от никого. Срещнало кучето в гората заек и му казало: – Хайде, зайче, с тебе да станем приятели, заедно да живеем! – Хайде! – […]

Report this page